Warta zostaje, strzelanina na Strażackiej

PIłKA NOżNA

2015-06-08 13:28
65730

Warta Gorzów zostaje w okręgówce. Niebiesko-bordowi zapewnili sobie utrzymanie po zwycięstwie w Starym Kurowie. Niecodzienny mecz obejrzeli kibice na Strażackiej. Padło 17 goli!

Nie będzie nerwówki do ostatniej kolejki tak jak przed dwoma laty. Wtedy Warta przegrała decydujący mecz w Lipkach Wielkich i spadła do A-klasy. Dziś niebiesko-bordowi są już pewni swego po wygranej w Starym Kurowie. Zwycięskiego gola zdobył w 76 minucie Mateusz Sobański po indywidualnej akcji. Gorzowianie mogli prowadzić już wcześniej, ale Jan Stronczyński nie wykorzystał rzutu karnego. Warciarzom pozostał jeszcze 14 czerwca wyjazd do Górzycy i 20.06 mecz u siebie przeciwko Iskrze Janczewo.

Meprozet Stare Kurowo – Warta Gorzów 0:1 (0:0)

bramka: Sobański 80`

Warta: Kukuska - Pakuła, Żeliszewski, Bajko, Kikut, Soszka (80’ Uszkiewicz) - Świerniak (89’ Jaźwiński), Stronczyński, Pawłowski - Kolasa (88’ Seniów), Sobański (83’ Szary)

W A-klasie niecodzienny mecz na Strażackiej. Trudno nawet to nazwać wynikiem hokejowym, bo i na tafli rzadko się takie zdarzają. Iskra pewnej już awansu Polonii Słubice strzeliła pięć bramek, co nie udało się w tym sezonie nikomu. Niestety straciła aż 12. Do przerwy było 2:4 a w drugiej części obie ekipy w zasadzie już zupełnie nie przywiązywały wagi do gry w defensywie. Iskra po tym meczu spadła na ostatnie miejsce, po tym jak zwyciężył jej główny rywal do utrzymania, Zew Dąbroszyn. Ekipie z Zakanala został jeszcze wyjazd do Spartana Sosny i mecz u siebie przeciwko Orłowi Trzcinna.

Z kolei Kłosowi wciąż brakuje punktu do zagwarantowania sobie ligowego bytu. Gorzowianie bardzo bliscy osiągnięcia tego celu byli w Jenińcu, ale stracili gola w 86 minucie meczu. Kolejna szansa na postawienie kropki nad „i” w niedzielę w Nowinach Wielkich.

Iskra Gorzów – Polonia Słubice 5:12 (2:4)

bramki: Skrzypczak 28` k., T. Czapczyński 38`, Kulwiński 54`, 68`, Stefanek 72` - Tabaka 3`, 41`, Dobras 14`, Jasiński 15`, 71`, 76`, 78`, Haręzga 32`, Zieniewicz 47`, Traczyk 52`, Łowiecki 75`, Kryda 90`

Zjednoczeni Jeniniec – Kłos Małyszyn (Gorzów) 1:0 (0:0)

bramka: Hendzlik 86`

Juniorzy młodsi Stilonu zaliczyli ostatni wyjazd w tym sezonie. Niebiesko-biali przegrali na wyjeździe z Miedzią Legnica 1:5 i już na pewno zajmą ostatnie miejsce na koniec rozgrywek. Gorzowianie prowadzili w Legnicy 1:0, ale później bramki strzelali rywale. W środę o 17:00 na stadionie przy ulicy Olimpijskiej na zakończenie sezonu podopieczni trenera Waldemara Witkowskiego podejmą Gwarka Zabrze.

Miedź Legnica – Stilon Gorzów 5:1 (1:1)

bramki: Poręba 35`, 44`, Skotarczak 54`, 56`, Guściora 66` - Jakubowski 15`