info. pras.
2019-01-05 23:44
56410

(fot. Michał Kapuściński)

Czytelnicy Przeglądu Sportowego zdecydowali, że zwycięzcą 84. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2018 Roku został Bartosz Kurek. Fani sportu docenili też wyniki gorzowianina Bartosza Zmarzlika ze Stali – w głosowaniu uzyskał szósty rezultat.

6. miejsce w głosowaniu kibiców zdobył wicemistrz świata na żużlu gorzowianin Bartosz Zmarzlik. W dziesiątce laureatów 84. Plebiscytu najwięcej było lekkoatletów. Na czwartym miejscu uplasowała się Justyna Święty-Ersetic, podwójna mistrzyni Europy z Berlina, a tuż za nią kolejny złoty medalista z lekkoatletycznych mistrzostw w Berlinie Adam Kszczot. Anita Włodarczyk zajęła 7. miejsce, a statuetkę Czempiona za 10. pozycję odebrał mistrz pchnięcia kulą, rekordzista Polski Michał Haratyk. Niespodziewanie ósma lokata przypadła Andrzejowi Bargielowi, jedynemu człowiekowi, który wszedł na drugi najwyższy szczyt świata K2 i zjechał z niego na nartach. Ten ekstremalny wyczyn głosujący w Plebiscycie „wycenili” wyżej niż mistrzostwo Niemiec i koronę króla strzelców Bundesligi Roberta Lewandowskiego (9. miejsce).

Głosowanie odbywało się za pomocą tradycyjnych kuponów publikowanych codziennie w Przeglądzie Sportowym oraz w wybranych wydaniach gazety Fakt, poprzez strony przegladsportowy.pl oraz polsatsport.pl, a także poprzez SMS-y. Ostateczna kolejność ustalona została w głosowaniu SMS-owym podczas Gali Mistrzów Sportu transmitowanej na antenie Polsatu, na ONET.PL oraz na przegladsportowy.pl.

Laureaci 84. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2018 Roku:
1. BARTOSZ KUREK (siatkówka)
2. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
3. Michał Kubiak (siatkówka)
4. Justyna Święty-Ersetic (lekkoatletyka)
5. Adam Kszczot (lekkoatletyka)
6. Bartosz Zmarzlik (żużel)
7. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
8. Andrzej Bargiel (narciarstwo ekstremalne)
9. Robert Lewandowski (piłka nożna)
10. Michał Haratyk (lekkoatletyka)

Laureatów 84. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2018 Roku ogłoszono dzisiaj wieczorem podczas uroczystej Gali Mistrzów Sportu transmitowanej w Polsacie, na Onecie oraz na przegladsportowy.pl.