Jest finał!

KOSZYKóWKA

2015-02-28 17:07
64020

Koszykarki AZS PWSZ na pewno wrócą z Bydgoszczy jako medalistki Mistrzostw Polski U22. Gorzowianki pokonały MUKS Poznań i zagrają jutro w finale turnieju!

Trener Robert Pieczyrak zdecydował się we wczorajszym ostatnim meczu grupowym przeciwko Sportowej Politechnice Gdynia dać odpocząć podstawowym zawodniczkom. Efektem była bardzo wysoka porażka (44:88), ale za to młode akademiczki przystąpiły do półfinału na większej świeżości. Kryzys przyszedł jedynie w drugiej kwarcie, gdy od stanu 24:23 dla MUKS, poznanianki przez ponad dwie minuty nie dały sobie nic rzucić a same zdobyły osiem oczek. Po tym na szczęście sytuacja się odwróciła - to AZS PWSZ zanotował serię 7:0 a tuż przed syreną oznajmiającą przerwę, wyszedł po rzucie Darii Stelmach na minimalne prowadzenie.

Nasz zespół już nie pozwolił MUKS-owi na powrót a grająca pełne 40 minut Stelmach zakończyła spotkanie z 24 punktami (6 celnych trójek!). Świetnie zaprezentowała się też Beata Jaworska, która (tak jak przedwczoraj jej siostra) zaliczyła double-double (17 punktów i 10 zbiórek). W niedzielę o 12:15 mecz finałowy. Rywalkami AZS PWSZ będzie Sportowa Politechnika Gdynia.

AZS PWSZ Gorzów - MUKS Poznań 69:62 (19:19, 18:16, 20:15, 12:12)

AZS PWSZ: Stelmach 24 (6x3), Sobek 10 (2), Czarnodolska 7 (1), Szajtauer 7, K. Jaworska 0 oraz B. Jaworska 17, Witkowska 4.