Nadspodziewanie łatwo na początek półfinałów

KOSZYKóWKA

2016-01-29 23:02
66220

Gorzowianki rozgrzewały się w koszulkach z napisem wspierającym Darię Stelmach, która niedawno wróciła po ciężkiej kontuzji i w pierwszym meczu doznała kolejnego urazu (fot. Radosław Siuba)

W pierwszym meczu półfinałów Mistrzostw Polski U22 koszykarki Enei AZS PWSZ bez większych problemów pokonały Eneę AZS Poznań 68:47. Wszystko było jasne już po drugiej kwarcie, gdy gorzowianki prowadziły różnicą 23 punktów.

To miało być jedno z dwóch trudnych spotkań, ale ponad seta kibiców w hali przy ulicy Chopina zobaczyła tylko wyrównaną pierwszą kwartę. W drugiej części gorzowianki co rusz zmuszały do błędów rywalki i ich straty zamieniały na punkty. Po wygranej 29:12 w tym okresie gry było już jasne, że Enei AZS PWSZ nic złego się zdarzyć nie może. Trener Robert Pieczyrak mógł więc pozwolić na odpoczynek podstawowym graczom a punkty zdobywały wszystkie zawodniczki wpisane do protokołu. – Założeniem było zagrać bardzo agresywnie w obronie i jak najszybciej przełamać zespół z Poznania. Jak odskoczyliśmy na 20 punktów mecz się praktycznie skończył. Rywale zaczęli rotować a na ławce nie było tam tak dobrych graczy – powiedział szkoleniowiec gorzowskiej drużyny.

Kolejny mecz jutro o 17:00 przeciwko UKS Basket Aleksandrów Łódzki, który dziś rozgromił UKS La Basket Warszawa 115:36. Zwycięzca zapewni sobie już awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski U22.

Enea AZS PWSZ Gorzów – Enea AZS Poznań 68:47 (15:9, 29:12, 17:10, 7:16)

Enea AZS PWSZ: B. Jaworska 14, Sobek 9 (3x3), Naczk 8, Szajtauer 6, Kopciuch 3 oraz Witkowska 8, K. Jaworska 8, Szczęsna 5 (1), Szałas 3 (1), Kominek 2, Duchnowska 2.