"Szkoleniowe" porażki, czyli rezerwy odrobiły zaległości

KOSZYKóWKA

fg
2016-03-03 22:21
62790

Wczoraj i dziś rezerwy AZS PWSZ odrobiły pierwszoligowe zaległości, związane z walką w mistrzostwach Polski do lat 22. Gorzowianki uległy zarówno Basketowi Aleksandrów Łódzki jak i Karkonoszom Jelenia Góra, ale nie wynik był najważniejszy.

Pierwszoligowe rezerwy AZS PWSZ po nieudanych dla klubu mistrzostwach Polski do lat 22, grają teraz w składzie prawie w całości opartym na zawodniczkach szykujących się do czempionatu w kategorii U18. – Gramy szkoleniowo, dla juniorek przygotowujących się do rozgrywek centralnych – zaznaczył trener Robert Pieczyrak. Ze starszych w meczach przeciwko Basketowi Aleksandrów Łódzki i Karkonoszami Jelenia Góra zagrały tylko Adriana Kopciuch i wracająca do formy po poważnej kontuzji Daria Stelmach (w obu) oraz Kinga Kominek i Jagoda Szczęsna (dziś przeciwko Karkonoszom).

We wczorajszym spotkaniu gorzowianki większych szans nie miały, rywalki od początku dominowały i wyraźnie zwyciężyły. Przeciwko ekipie z Jeleniej Góry do przerwy toczył się wyrównany bój. O niekorzystnym wyniku przesądziło 6 minut trzeciej kwarty, przegrane 0:11. – Karkonosze grają o życie, to był dla nich ważny mecz w kontekście utrzymania w I lidze. Dla nas ten mecz był lepszy niż wczorajszy. Świetny mecz zagrała Olga Trzeciak, która jest jeszcze kadetką. Cieszę się z postawy Darii Stelmach, która ma szansę jeszcze zagrać w tym sezonie ekstraklasy – ocenił Robert Pieczyrak.

AZS PWSZ II ma jeszcze do rozegrania w ostatniej kolejce wyjazdowe spotkanie przeciwko wiceliderowi, ŁKS SMS Łódź. Później gorzowianki zagrają w fazie play-off, ale oczywiście bez prawa awansu do ekstraklasy.

AZS PWSZ II Gorzów – UKS Basket Aleksandrów Łódzki 55:80 (14:19, 7:24, 15:22, 19:15)

AZS PWSZ II: Stelmach 12 (2x3), Lasocka 7, Kopciuch 6, Trzeciak 4, Matkowska 0 oraz Dul 8 (2), Jezierska 7 (1), Dubaj 6, Duchnowska 5 (1), Połujan 0, M. Sobek 0.

AZS PWSZ II Gorzów – Karkonosze Jelenia Góra 64:77 (18:18, 14:16, 11:23, 21:20)

AZS PWSZ II: Stelmach 28 (5x3), Szczęsna 7 (1), Kominek 4, Kopciuch 3 (1), Trzeciak 0 oraz Duchnowska 8 (2), Matkowska 6, Dul 6, Lasocka 2, Dubaj 0, Bury 0.