Trzy punkty w Chełmży, 1. miejsce bliziutko

SIATKóWKA

2015-02-14 22:05
68870

Siatkarze GTPS są już prawie pewni 1. miejsca przed play-offami. Gorzowianie pokonali na wyjeździe KS Chełmża 3:1 i do osiągnięcia celu wystarczy im 1 punkt w ostatnim meczu.

Po dwóch wygranych setach gorzowianie zaczęli w trzeciej partii popełniać więcej błędów, co wykorzystali gospodarze. Czwarta partia przebiegała już całkowicie pod dyktando GTPS. – Wyglądało to całkiem nieźle. Po dwóch wygranych setach chłopaki się trochę rozluźnili, chyba za szybko uwierzyli w pewne zwycięstwo. Czwarty set był już całkowicie pod naszą kontrolą. Mieliśmy założenie, żeby przetestować trochę "pajpa". Pewnie gdybyśmy zagrali prostymi środkami to nie oddalibyśmy seta. Musimy jednak już myśleć o play-offach i mocniejszych przeciwnikach. Czasu mało i grania też. Z podobną myślą przystąpimy do meczu z UKS OPP Kołobrzeg – powiedział trener Meprozet GTPS, Krzysztof Kocik.

Mecz z UKS OPP Kołobrzeg, który dziś nieoczekiwanie pokonał Olimpię Sulęcin 3:1, odbędzie się 21 lutego. Żeby zachować 1. miejsce, gorzowianom wystarczy zdobyć 1 punkt.

KS Chełmża - GTPS Gorzów 1:3 (22:25, 21:25, 25:22, 17:25)

GTPS: Stefaniak, Wojtysiak, Trojan, Ożarski, Stępień, K. Greś, Kocoń (libero) oraz Troska

Pozostałe wyniki: UKS OPP Kołobrzeg - Olimpia Sulęcin 3:1, Orzeł Międzyrzecz - Stoczniowiec Gdańsk 3:0, KS Gniezno - LO MS Świnoujście 3:2, SPS Słupsk - AZS UAM Poznań 1:3.