Zostały dwa kroki

SIATKóWKA

2015-04-30 22:15
74480

Tak jak w półfinałowym turnieju w Gorzowie, GTPS pokonał Bielawiankę Bester Bielawa (fot. Radosław Siuba)

Na inaugurację finałowego turnieju II ligi w Katowicach, GTPS pokonał Bielawiankę Bester Bielawa 3:0. Teraz przed gorzowianami dzień przerwy.

Po pierwszej wyrównanej partii (choć słabiej rozpoczętej), GTPS wydawał się zmierzać do pewnego zwycięstwa w drugiej. Gorzowianie prowadzili już 17:11, ale „zaciął się” niemal bezbłędny dotychczas Paweł Gajowczyk , nienajlepiej w tej fazie meczu rozgrywał również Maciej Stefaniak i gdy nasz zespół roztrwonił całą przewagę na boisko wszedł Michał Pękalski. Końcówka należała już do naszego zespołu.

W trzecim secie sytuacja się powtórzyła. GTPS znów roztrwonił kilkupunktową przewagę a tym razem zmieniony został atakujący. Patryk Wojtysiak wspomógł atak a w decydujących momentach gorzowianie już się nie mylili. – To był słaby mecz w naszym wykonaniu. Powtarza się sytuacja z play-offów i turnieju półfinałowego, gdzie na początku naszych zmagań odbija się brak sparingów. Jutro mamy trening, w sobotę rozruch, więc powinniśmy to nadrobić. Paweł rzeczywiście w drugim secie zaczął się mylić, ale to było wliczone. Dużo graliśmy prawym skrzydłem, które rywale w pewnym momencie odpuszczali, ale później wracali tam z blokiem – powiedział trener GTPS, Krzysztof Kocik.

Kolejny mecz 2 maja o 18:30 z Czarnymi Wirex Rząśnia, którzy dziś nie grali. Z tego meczu przeprowadzimy już relację bezpośrednio z Katowic. W pierwszym meczu drugiej grupy Czarni Katowice bez problemu rozprawili się z Centrum Augustów. Wygrali 3:0, w setach nie pozwalając rywalom na przekroczenie bariery dwudziestu punktów.

GTPS Gorzów – Bielawianka Bester Bielawa 3:0 (26:24, 25:22, 25:21)

GTPS: Stefaniak, Gajowczyk, Trojan, Greś, Stępień, Ożarski, Kocoń (libero) oraz Pękalski, Wojtysiak