Na liczniku zwycięstw druga dziesiątka leci

PIłKA RęCZNA

2015-12-05 22:06
63300

Cartusia Kartuzy to kolejna, jedenastka „ofiara” idących jak burza szczypiornistów Kancelarii Andrysiak Stali. Gorzowianie zwyciężyli 33:21 a najwięcej bramek rzucili Marek Baraniak i Mateusz Stupiński.

Już od pierwszych minut i pierwszej bramki rzuconej przez Marka Baraniaka nie było większych wątpliwości, kto to spotkanie wygra. Przewaga rosła systematycznie, aż ustabilizowała się na poziomie sześciu-ośmiu bramek. Gospodarze, mający duże problemy z przedarciem się przez gorzowską defensywę, nie zbliżyli się ani na moment. W ofensywie nie zawodził Mateusz Stupiński, wszystkie sześć karnych trafił Marek Baraniak a na parkiecie pokazał się pozyskany kilka dni temu 19-letni Łukasz Stefanicki, wypożyczony z Pogoni Szczecin. Szansę, pod nieobecność drugiego bramkarza Łukasza Szota, dostał też rówieśnik Stefanickiego, Adrian Skibiński, który wybronił kilka groźnych uderzeń w drugiej połowie.

- Od początku graliśmy tak jak powinniśmy zawsze grać. Narzuciliśmy swój styl, choć też było trochę błędów, kilka kontr nie wykorzystaliśmy. Wszystko się uspokoiło po kilku bramkach i ta przewaga  była już zdecydowana. Drugą połowę zdecydowanie kontrolowaliśmy. Adrian, który wszedł do bramki, miał rewelacyjną skuteczność, w ataku też wyglądaliśmy lepiej niż ostatnio. Mam nadzieję, że idziemy w dobrym kierunku – powiedział trener Kancelarii Andrysiak Stali, Janusz Szopa.

Cartusia Kartuzy – Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów 21:33 (10:18)

Stal: Nowicki, Skibiński – Baraniak 10, M. Stupiński 9, Śramkiewicz 6, Polak 4, Gałat 2, Stefanicki 1, Zając 1, Góral, Kminikowski, Książkiewicz, Kubacki, Chudy, K. Stupiński

Pozostałe wyniki: Gwardia Koszalin - SMS II Gdańsk 31:27, Szczypiorniak Olsztyn - Borowiak Czersk 37:19, GKS Żukowo - Henri Lloyd Brodnica 40:27, Sambor Tczew - AZS UKW Bydgoszcz 33:37,  Energetyk Gryfino - Tytani Wejherowo 30:29, LKS Kęsowo - Wybrzeże II Gdańsk [6.12]